Çeşme’nin en büyük Projesinde yerinizi alın...

Okudum. Kabul Ediyorum.

JARDİN’İN Tadı

Egelilerin uzun ömürlerinin sırrı, huzurlu hayat tarzları kadar mutfak kültürlerinde de saklı. Çeşme ise hem denizden hem de topraktan en taze ürünlerin, yüzyıllardan gelen yemek kültürüyle harmanlandığı ve Ege mutfağının en özel lezzetlerine dönüştüğü merkezlerden biri...

....
....

Çeşme’de doğal olarak yetişen ağaçlardan elde edilen ve adını karşı komşusu Sakız Adası’ndan alan Damla Sakızı çiğnendiğinde şifa, yemeklere konduğunda lezzet kaynağı. Hakkındaki ilk bilgileri ünlü tarihçi Heredot’un verdiği sakız bir süredir İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ve TEMA Vakfı tarafından korunuyor. Jardin Eden sakinleri taş evlerinin şık verandasında kâh kışın sıcacık ada çaylarını yudumluyor, kâh yazın dostlarıyla kurdukları mecliste hayatın güzelliklerini Ege mezelerine karıştırıyorlar. Damak zevkine düşkün Jardin Edenliler içinse Gastronomi Mutfağı’nın ve Zeytin Atölyesi’nin kapıları sonuna kadar açık.

....
....
....

Çeşme’ye özgü çok nadir ve birbirine yakışan iki lezzet: Germiyan ekmeği ve Kopanisti peyniri. Sadece Çeşme, Sakız Adası ve Karaburun’da bilinen ve kaybolmaya yüz tutan bir peynir olan Kopanisti, uzun ve zahmetli bir yapım sürecinin ardından keçi sütünden elde ediliyor. Yoğun ve aromatik tadıyla tüm zahmetlerin hakkını vererek meze niyetine tüketiliyor. Germiyan ekmeği ise doğal ekşi maya ve tam buğday unuyla yoğurulup karafırında pişen son derece sağlıklı, doğal ve lezzetli bir ekmek... Uzun yıllardan beri bölgede severek tüketiliyor hatta adına bir festival bile düzenleniyor.

JARDİN’İN Artısı Çok!

Açık
Havuz
Çocuk
Havuzu
Beach Club
Gastronomi
Mutfağı
Zeytin
Atölyesi
Gençlik
Merkezi
Seyir ve Dinlenme
Terasları
Konsept
Meyadanları
Wellness & Spa
Housekeeping
24 Saat
Güvenlik
OtoPark
Akıllı Ev
Sistemleri
Hava Kaynaklı
Isı Pompası
Güneş Enerji
Sistemleri
Otomatik
Sulama Sistemi
...Berker Akıllı Bina Sistemleri ile iklimlendirme ve aydınlatma önceden programlanabiliyor, mobil uygulamalarla yönetilebiliyor.
...Havadan suya ısı aktaran sistem Hava Kaynaklı Isı Pompası (Heat Pump) ile %75-80 arası bedava enerji sağlanıyor.
...Yenilenebilir ve çevre dostu Güneş enerjisi sistemleri ile Jardin Eden sakinleri enerji avantajlarından faydalanabiliyor.
... Otomatik sulama kontrol sistemi, toprağın suya ihtiyaç duyması halinde otomatik olarak devreye giriyor, böylece su tasarrufu sağlıyor

JARDİN’İN

Tadı